Wednesday, February 17, 2016

Ogrodzenia Plastikowe - lepsze od drewnianych ?

Trwałe ogrodzenia plastikowe - lepsze niż drewniane?Niepoprawnie zabezpieczone ploty drewniane szybko się niszczą oraz mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy wdzięk oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie powinno się poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Konserwacja ogrodzenia drewnianego


Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się zacząć od należytego oraz starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego zależy efekt końcowy naszych robót. Przed użyciem produktów do protekcji oraz ozdoby sztachet z drewna niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na plot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwacje, głownie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizna i robalami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, powinno się nanosić kolejne amalgamaty, jakie zabezpiecza je przed czynnikami atmosferycznymi- woda i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejce.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, ale nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejce. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ploty lakierowy film, jaki skuteczniej niz w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych. 

Jak widać by ploty z drzewa były trwale trzeba poświecić im wiele uwagi i troski. Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ogrodzenia Plastikowe są w calosci wytrzymala na czynniki atmosferyczne dzieki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegaja takze biokorozji zatem dogadzaja swoim wlascicielom przez wiele lat.

2 comments:

  1. Jakoś nie jestem przekonany do plastiku w ogrodzie. Zdecydowanie bardziej podobają mi się ogrodzenia z naturalnych materiałów. Takie dostępne są w np. na stronie https://gabbar.pl/.

    ReplyDelete
  2. Ogrodzenie kryte umożliwia zachowanie prywatności i ochronę przed niechcianymi spojrzeniami sąsiadów lub przypadkowych przechodniów.
    https://www.sklepzogrodzeniami.pl/automatyka

    ReplyDelete